Iedereen kent de negen muzen uit de Griekse mythologie. Maarten Ornstein en Mike Fentross – winnaars van de Willem Breukerprijs 2022, voor musici die buiten de gebaande paden treden – gaan terug naar de oorsprong: de drie ‘oer’-muzen Memento, Aoide en Melete. In hun drieluik koppelen ze deze oer-inspiratiebronnen telkens aan de zogeheten tiende muze: Sappho, de legendarische Griekse dichteres.
De eerste in het drieluik is Memento, muze van de herinnering. Zij bewaart het verleden, draagt kennis en verhalen over, en laat vergeten liederen opnieuw klinken. Sopraan Johannette Zomer, een van de meest vooraanstaande stemmen in de oude muziek, vertolkt haar rol.
Memento is een programma over oude liefdes, verloren landen en vervlogen tijden. Oude muziek en nieuwe composities wisselen elkaar af, met als hoogtepunt My Heart is in the Highlands van Arvo Pärt – oorspronkelijk voor alt en orgel, hier in een nieuwe bewerking voor sopraan, theorbe en basklarinet.
Twee indrukwekkende teksten van Sappho – de “tiende muze” – worden speciaal voor dit concert door Ornstein op muziek gezet. Haar poëzie, doordrenkt van verlangen, liefde en jaloezie, werd ooit gezongen met muzikale begeleiding, al is daarvan niets bewaard gebleven. Met dit concert krijgt haar stem opnieuw klank – in een programma dat verleden en heden, herinnering en verlangen, op subtiele wijze verbindt.
Bovenstaande informatie wordt ook op het e-ticket vermeld.
Informatie over tijden
Informatie over tijden
Datum: Zaterdag 4 oktober 2025, 20:00 - 22:00 uur
Aanvang: 20:00 Uur
Einde: 22:00 Uur
Klantenservice
Neem contact op met de klantenservice viaservice@truetickets.nlvoor aanvullende vragen, of reageer via de bevestigingsmail. U ontvangt binnen 1-2 werkdagen reactie.
Geen toegang voor Website > Vacatures & kopje TrueTickets (e//FM)
Goed om te weten:
De reservering is geslaagd wanneer u een reserveringsnummer in beeld ziet.
Na het reserveren versturen we binnen enkele minuten een bevestiging per email, kijk bij ongewenste post als u deze niet ontvangt.
Een week voor het evenement is het e-ticket beschikbaar. Open daarvoor de reservering.