Tijdens deze bibliodramaretraite word je uitgenodigd om met lijf en leden in bijbelverhalen te stappen. Door je in te leven in één of meer rollen beleef je de verhalen van binnenuit. In het ritme en de stilte van het klooster word je uitgenodigd te beluisteren wat ze jou willen zeggen.
Thema: Gezegend ben jij
In het leven kun je ervaringen opdoen van je gezegend voelen, maar ook van zegen missen. Door middel van verschillende vormen van bibliodrama gaan we deze dagen aan de slag met verhalen over mensen die op de één of andere manier gezegend worden in hun leven: Abraham, Jakob en Esau. We verkennen wat die zegen voor hen is, en hoe dit hen in beweging heeft gebracht. We sluiten af met een verkenning van de priesterlijke zegen uit Numeri 6, een andere kerntekst uit het Oude Testament. Bij al deze teksten word je uitgenodigd de verbinding met je eigen leven op te zoeken.
Wat kun je verwachten?
We gebruiken creatieve vormen waarin het lichaam bron van betekenis is. In de ochtenden en middagen werken we met een bijbelverhaal. Dat doen we door middel van inleving, interactie en improvisatie. De avonden zijn gericht op persoonlijke verwerking en verstilling. Tussendoor nemen we samen met de kloostergemeenschap deel aan de getijdengebeden.
Deze retraite is voor jou als je…
- op een speelse, lichaamsgerichte manier bijbelverhalen wilt verkennen
- wilt verkennen en ervaren op welke manier deze verhalen raken aan jouw verhaal en levensvragen
- verlangt naar verdieping of nieuwe impulsen in je geloof/spiritualiteit
Inbegrepen: Alle maaltijden vanaf aankomst op Nieuw Sion, koffie/thee, verblijf in een 1-persoons gastenkamer (inclusief lakenpakket, gedeelde douche/toilet op de gang). Niet inbegrepen: lunchpakket op eerste dag (zelf meenemen). De keuken van Nieuw Sion verzorgt vegetarische maaltijden, geinspireerd op het aanbod uit de eigen moestuin.
Let op: wil je voor meerdere personen reserveren en samen op een (meerpersoons)kamer verblijven? Neem dan na je reservering contact op voor de mogelijkheden met verhuur@nieuwsion.nl.
Tip: kom alvast tot rust op weg naar Nieuw Sion en reis met het OV. Vanaf NS-station Deventer: Lijn 165 richting Raalte, uitstappen bij Abdij Sion. De bus stopt vijftig meter voor de oprijlaan naar Klooster Nieuw Sion.
Bovenstaande informatie wordt ook op het e-ticket vermeld.
Informatie over tijden
Informatie over tijden
Datum: Donderdag 18 - zaterdag 20 februari 2027
Aanvang: 10:00 Uur
Einde: 14:30 Uur
Klantenservice
Neem contact op met de klantenservice viaservice@truetickets.nlvoor aanvullende vragen, of reageer via de bevestigingsmail. U ontvangt binnen 1-2 werkdagen reactie.
Goed om te weten:
De reservering is geslaagd wanneer u een reserveringsnummer in beeld ziet.
Na het reserveren versturen we binnen enkele minuten een bevestiging per email, kijk bij ongewenste post als u deze niet ontvangt.
Een week voor het evenement is het e-ticket beschikbaar. Open daarvoor de reservering.
Geen toegang voor Website > Rechts > Dev (e//team)
Deze website gebruikt cookies om jouw ervaring te verbeteren, verkeer te analyseren en gepersonaliseerde advertenties via Google Ads (privacy-beleid) en Meta te tonen.