Reacties van bezoekers
Heel professioneel en goed georganiseerd programma. Belangrijk met goede ervaringsverhalen en gesprekken hoe te herkennen voorkomen en aanpakken
De conferentie Veilige Kerk vond ik uitermate boeiend, confronterend, spiegelend en inspirerend. Met veel waardering voor het afwisselende programma en persoonlijke insteek. Met een klasse verzorging van locatie en catering.
Goede ontvangst, super appelgebak, heerlijke lunch en een prachtig maar heftig programma.
Zeer inspirerende sessies met heel persoonlijke en indringende content. De opzet van dit (afwisselende) programma voldeed volledig aan mijn verwachtingen en inspireerde me om dit proces in onze gemeente verder te brengen
Hele indringende dag die de noodzaak duidelijk liet zien om actief aan een veilige kerk te moeten werken. In een goed opgebouwd programma met heel persoonlijke ervaringen.
Erg onder de indruk van deze goed georganiseerde conferentie! Goede balans tussen momenten van bezinning en ontroering, en informatieve sessies. Fijn om te zien dat er aandacht is voor dit onderwerp en welwillendheid om hiermee aan de slag te gaan.
Wat een mooie, inspirerende en goed georganiseerde dag! Zó belangrijk om met elkaar een Veilige Kerk te zijn. Dank jullie wel! Gods zegen gewenst in al jullie werk, voor ons als vertrouwenspersonen zó waardevol én onmisbaar!
Heftig mooi! Ik neem veel inspiratie mee naar mijn preventieteam in Klooster Wittem. Dank, dank, dank voor deze nodige en (h)eerlijke dag!
Zo mooi en goed, dat mijn suggestie is: doe dit niet elk jaar maar om het jaar, om de kwaliteit hoog te houden
Wat een prachtig in elkaar gezet programma! Indrukwekkende verhalen van slachtoffers, interessante workshops, waaruit ik het maar lastig kiezen vond. We willen met elkaar een veilige kerk zijn en daar werden voldoende handvatten en ideeën voor aangereikt. Zeker voor herhaling vatbaar! Tijdens de training voor de Vertrouwenspersonen wordt gezegd: de beste preventie is interventie, met andere woorden: zég het, als je iets ziet wat je niet oké vindt. Dan voorkom je vaak escalatie. Het is goed om zulke dingen te weten.
Wat een prima en indrukwekkende dag! Goed georganiseerd en verzorgd. Eén opmerking. De focus lag sterk op seksueel grensoverschrijdend gedrag. Grensoverschrijding is er op meerdere vlakken, soms klein en geniepig. In mijn kerk hebben we hier veel aandacht aan besteed: hoe houd je samen de kerk veilig? Ken jij je grens? Geef je die aan? Maar toch: het was een waardevolle dag! Dank!
Het was een leerzame, interessante en goed georganiseerde dag. Nu moeten we met de informatie aan de slag.
Het was een indrukwekkende, intensieve en belangrijke meeting, daar in De Basiliek. Een hele dag met elkaar in gesprek over (seksueel) grensoverschrijdend gedrag. De afwisseling in presentaties en werkvormen, maakte dat het ''te doen'' was. De volgorde van de diverse items pakte prima uit. En natuurlijk de onderlinge ontmoetingen tussen zoveel betrokken mensen. Belangrijk ook dat Mw Hamer erbij was met haar verhaal. Heel bijzonder. Nog afgezien van de kosten: zoiets elkaar jaar organiseren lijkt me teveel. 1x per 2 jaar een landelijke conferentie, werkdag of hoe je het ook noemt, lijkt me oké. Met telkens ook weer andere invalshoeken, zoals de impact van macht en andere vormen van g.o.g. De naam van Iva Bicanic kan daarbij niet ontbreken. Veel succes allemaal met de verwerking en uitwerking van deze rijke dag.
Vandaag ben ik blij verrast door het complete, proffesionele en ontroerend mooie programma. Zoveel mensen met dezelfde passie ontmoeten werkt verbindend. Ik denk dat jullie daarin meer dan geslaagd zijn!! Intens, confronterend, ontroerend, ik denk dat er nog een heel werkgebied voor ons ligt... Iemand zei vandaag: Jezus is ons voorgegaan om alles te geven. Laten wij Hem volgen om een luisterend oor te bieden aan mensen in nood, zodat we hen in contact met de juiste proffesionele hulpverleners kunnen brengen, die hen verder kunnen helpen. Wat ik geleerd heb vandaag: de kerk is een afspiegeling van de maatschappij en dus ook in de Kerk vindt sexueel grensoverschrijdend gedrag plaats. Keer je niet af. Voel je weerstand, vraag je af waar dat vandaan komt. Er is een dader, een slachtoffer, maar ook een derde partij; de omstanders.. Praten helpt, voor de daders. Luisteren is de sleutel voor verbinding.
Heel mooie conferentie, heftig, confronterend maar goed in elkaar gezet, hoge kwaliteit, ook van de workshops. Chapeau!!
Indrukwekkende conferentie met aangrijpende verhalen. Wel een heel vol programma waarbij veel geluisterd moest worden. Prima de kraampjes maar eigenlijk te druk met mensen om echt goed te kijken
Confronterend, goed programma, vooral om verborgen signalen beter te herkennen goed bewustzijn te verhogen en bewust te zijn van mogelijkheden in hulpverlening.
Interessant en goed afwisselend programma. Het was mij van te voren niet duidelijk dat ik had kunnen kiezen tussen workshops en ik heb die mail waarin dat voorbij zou zijn gekomen niet gezien, dat vond ik jammer, dat ik daardoor ergens ingedeeld was. Wat voor mij was de ene workshop wel relevanter dan de andere. Ik vond het stuk met Rinke Verkerk heel sterk, maar ook het persoonlijke verhaal . Dag zat echt goed in elkaar en ik zou weer komen als het weer georganiseerd wordt. En ik vind dat elke kerk erbij aanwezig zou moeten zijn, zo belangrijk!
Interessante dag. Wel jammer dat het vooral over grensoverschrijdend gedrag op seksueel gebied ging. Helaas kan de kerk ook op andere terreinen een onveilige plek zijn: in vergaderingen van een kerkenraad (een spreker altijd afbreken, direct negatief commentaar geven, heb je haar/hem weer).Kerkleden met een andere visie consequent negeren waardoor ze afhaken. De kerk komt soms over als een kleine groep (de happy few) waar de gewone leden niet bij horen en niet gehoord worden.
Info
Op dinsdag 12 november 2024 organiseert stichting Veilige Kerk de eerste landelijke conferentie. Onder het thema ‘Veilige Kerk – een hoopvol perspectief’ wil de organisatie samen met predikanten, voorgangers, christelijke organisaties en kerkelijk werkers een grote stap vooruitzetten om misbruik in kerken en betrokken gezinnen te voorkomen.
Programma
Het afwisselende programma bestaat naast gezamenlijke gedeelten uit verschillende workshops waarin de deelnemers zelf aan de slag gaan of een verdiepingsslag kunnen maken rond een specifiek thema. In de periode tot de conferentie vullen we de namen van mensen die meewerken steeds verder aan.
Rinke Verkerk – auteur van ‘Het hele dorp wist het’ deelt haar ervaringen over de rol van omstanders bij seksueel misbruik.
Mariëtte Hamer, regeringscommissaris seksueel grensoverschrijdend gedrag en seksueel geweld, levert een bijdrage aan het programma.
Almatine Leene, Jan Pool, Paul van Dam, Jeroen Sytsma en Marie Hanse-Couturier delen hun ervaringen en inzichten.
Dagvoorzitter is tv-presentator en auteur Marleen Stelling.
Informatie en ontmoeting
Op het ruime informatieplein presenteren diverse organisaties zich die eraan werken om grensoverschrijdend gedrag in kerken en gezinnen tegen te gaan.
Workshops
Deelnemers krijgen enkele weken voorafgaand aan de conferentie een mail om in te tekenen op de workshops die gegeven worden. Op dit moment staan deze workshops al gepland:
- ‘Aan de slag met het stappenplan’, in 6 stappen naar een veilige kerk
Ineke van Dongen (Veilige Kerk)
- Zo kun je omgaan met weerstand in de kerk rond dit thema
Karin Somhorst (SEM)
- ‘Ik was 8 en zat bij opa op schoot’
Persoonlijk verhaal over (herkennen van) kindermisbruik én hoe dat kan gebeuren zonder dat iemand ingrijpt, door Mandy Sleijpen (WijzijnM)
- De kracht van een kwetsbare leider
Oeds Blok en Ingrid Witteveen (Instituut voor Undefended Leadership)
- Grensoverschrijdend gedrag in de Bijbel
Vrijmoedig preken over een kwetsbaar thema. Onder leiding van predikanten Almatine Leene (voorzitter Veilige Kerk) en Jeroen Sytsma
- Omstanderstraining: van wegkijken naar de juiste stappen zetten
Een introductie door Marianne Bronsveld (Meldpunt Misbruik)
- Aandacht voor seksualiteit in de kerk, hoe doe je dat?
Met eyeopeners over de (online)wereld waarin jongeren leven en de seksuele ontwikkeling die ze doorlopen. Wat hebben zij nodig van de kerk? Door Wietske Kruyswijk (WISEducatie)
- Handreiking voor gesprek met jongeren over seksueel misbruik
Door Alise Vleesenbeek (Chris en Voorkom)
Buitengewoon zinvol. Voor herhaling vatbaar voor nogmaals 550 belanghebbenden. Prima sprekers. Bijdragwn die raakten. Goede workshops. Moeilijk om te kiezen: welke laat je schieten. Dankbaar!